diş beyazlatmadiş beyazlatıcı

doğal diş beyazlatma

Doğal diş beyazlatma özellikle bütçe kısıtı olan kişiler için düşünülmesi gereken bir yoldur, çünkü doktor veya ürün tedavisi maddi olarak külfetli gelebilir. Dişlerinizdeki renk bozukluğu ve paslanmadan yakınıyorsanız dişlerinizi beyazlatmayı düşünmelisiniz.

Çok kısa bir sürede daha parlak bir gülümsemeye sahip olmanın ucuz ve basit bir çözümü olabilir. Bu tavsiyeler doğal diş beyazlatma ile beyaz dişlere sahip olma çabanızın başarıya ulaşmasını sağlayacaktır.

doğal diş beyazlatma – çilek

Çilek, lekeli dişlere karşı mükemmel bir doğal tedavi aracıdır. İşe yaradığı kanıtlanmıştır. Çileği macun halinde veya dilimlemiş olarak dişlere sürtmek faydalıdır. Çilek püresi veya suyu ağzınızda beş dakikadan fazla kalmamalıdır; tükürdükten sonra ağzınızı durulayın ve normal olarak fırçalamaya devam edin.

Eğer dişlerinize çok sık beyazlatma işlemi yapıyorsanız diş mineniz onarılması mümkün olmayan hasarlar görebilir. Dişlerin hassaslığı artabilir ve lekelenmeye daha yatkın olabilir.

Maydanoz ve kimyon çiğnemek diş beyazlamaya yardımcı olabilir. Bu gıdalar dişlerinizde renk bozulmasına neden olacak mikrop ve bakterilere karşı doğal bir savaş verir. Yalnız bu doğal otlar diş macunu yerine geçmez.

Yaygın olarak piyasada bulunan ağız yıkama sıvılarından kaçınmak isteyebilirsiniz. Bunların içerdiği ağır kimyasallar ve renk katkıları ağız sağlığınız için iyi değildir. Bunlar diş renginizin bozulmasına neden olabilir. Bunların çoğu içinde alkol barındırır ki alkol ağızda kurumaya neden olabilir ve diş etinize ve dilinize zarar verebilir ve dilaltındaki ciltten kana karışabilir.

Koyu renkli gıdalar ve özellikle rengi kuvvetli olan meyve suları ciddi anlamda diş lekelenmesine neden olabilir. Ahududu ve yabanmersini dişlerde leke yapabilir ve diş görünümünü çirkinleştirir. Soda ve kahve de diş rengini bozma konusunda kötü nama sahiptir. Bunlardan uzak durursanız diş beyazlatma operasyonlarına girmek zorunda kalmayabilirsiniz.

evde doğal diş beyazlatma

Eğer doğal diş beyazlatma işlemini evde yapıyorsanız, işe başlamadan önce dişlerinizi iyice temizleyin. Biraz kirli saçlarda daha iyi etki gösteren saç boyalarının aksine bu diş beyazlatma ürünleri boş çerçevede daha iyi iş görür. Eğer beyazlatma işlemini dişlerinizi fırçalamadan yaparsanız gölgeli bir sonuç elde edebilirsiniz.

Yeni beyazlatılmış dişlerinizi beyaz tutmak için sıvıları çubukla içmeye çalışın. Yabanmersini suyu ve koka kola gibi koyu renkli içecekler diş renginizin bozulmasına neden olabilir. Bunları bir çöp yardımıyla içerseniz sıvının doğrudan dişlerle temas etmesini önlemiş olursunuz. Bu dişlerinizin daha beyaz ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

doğal diş beyazlatmaEğer güzel bir gülümseme istiyorsanız dişlerinizi her gün fırçalamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Dişleri günlük olara fırçalamak renk bozulmasına karşı yapılabilecek en iyi şeydir.

Yemeklerden sonra diş minenize mineral eklemesi yapmak için biraz peynir tüketin. Araştırmalar göstermektedir ki peynirin içinde bulunan kalsiyum diş minenize kendisini yeniden inşa etme şansı verir. Güçlü diş mineleri dişlerinizi daha sağlıklı yapar. Bu nedenle peynir yemeyi ihmal etmeyin!

Dişlerinizi profesyonel olarak beyazlattıktan sonra mutlaka berrak sıvılar için. Bunu işlemden sonra en az üç dört gün sürdürmelisiniz. Dişleriniz bu dönemde yiyip içtiğiniz meyve ve içeceklerden herhangi birinin rengine girmeye müsaittir.

Eğer dişleriniz diş beyazlatma operasyonu sırasında kullanmakta olduğunuz bir ürüne karşı duyarlı hale gelirse o ürünü kullanmayı hemen bırakın. Dişlerinize bildiğinizden daha fazla zarar veriyor olabilirsiniz ve bu nedenle bu noktada profesyonel bir tavsiye almak en iyisidir. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız başka bir ürün daha kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

doğal diş beyazlatma – sürekli uygulama önemli

Düzenli diş temizliği yaptırmak sürekli beyaz ve parlak dişlere sahip olmanın kesinlikle en emin yollarından biridir. Profesyonel bir diş temizliği oluşan tartarları ve zamanla doğal olarak dişe yapışan lekeleri temizler. Diş temizliği dişleri beyazlatır ve aynı zamanda dişeti hastalıklarına ve dişlerde meydana gelen delinmelere engel olur.

Eğer diş renginizden memnun değilseniz diş doktorunuz size doğal diş beyazlatma opsiyonları hakkında bilgi verebilir. Bazıları diş beyazlatma operasyonları için harcanan paranın israf olduğunu düşünebilir. Fakat asıl rengini kaybetmiş dişlerin yaşamınızı da etkilemeye başlayacağını düşünürsek diş beyazlatma süreci sonunda artan kişisel güveninizin harcanan paraya değeceğini söyleyebiliriz.

Karbonat ve su karışımından oluşan bir formül size ev yapımı mükemmel diş beyazlatma imkanı sağlar. Karbonat nazik bir şekilde dişlerinizdeki lekeleri alır ve dişlerinizi parlatır. Diş fırçanızı suyun altına tutun, sonra ıslak halde karbonata daldırın ve daha sonra üzerine diş macunu ekleyerek dişlerinizi fırçalayın.

Dişlerinizi peroksit ve karbonat içeren bir diş macunuyla fırçalayarak beyazlatabilirsiniz. Bu maddeler çoğu beyazlatıcı diş macununda ve hatta evinizde de vardır. Evinizde bulunan peroksit ve karbonatı birbiriyle karıştırarak kendi diş macununuzu yapabilirsiniz.

Doğal diş beyazlatma ömrünüzü uzatır. Toplumsal hayatta daha güven sahibi olmayı ve dişlerinizi göstermekten çekinmemeyi bekleyebilirsiniz. Başladığınız diş beyazlatma programınızda size yardımcı olması için bu okuduğunuz tavsiyeleri kullanın ve hayal ettiğiniz gülümsemeyi elde etmeye çalışın.

ProDiş – doğal diş beyazlatma konusunda bilgi yeri